Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

3 põhjust miks koer sööb rohtu

koer sööb rohtu

3 põhjust miks koer sööb rohtu

Kevade saabumisel hakkavad osad koerad hea meelega rohtu sööma. Osade omanike jaoks võib see olla hirmutav ning võib tekkida küsimus miks koer sööb rohtu ning kas tal on millestki äkki puudus. Lisaks kas midagi on vaja kohe kiirelt ette võtta. Üldiselt on rohu söömine koera jaoks täitsa tavapärane tegevus ning kui tema enesetunne on hea, siis ei ole põhjust muretsemiseks. Küll aga toon allpool ära 3 levinud põhjust miks koerad rohtu söövad.

Meil kodus on nii, et Faddule aeg-ajalt meeldib rohtu süüa – ilmselt on see juba harjumuseks saanud. Kui ta leiab kuskilt aia äärest pika orasheina, siis võin üpris kindel olla, et ta läheb seda ka nosima. Seevastu Ossut ei ole ma kordagi rohtu nosimas näinud. Muuhulgas on võilillede söömine väga kasulik ning selles kindlasti probleemi näha ei ole vaja. Näiteks Faddu oli kutsikana totaalne võilillede fänn – kõigepealt söödi ära juured ning alles siis õied. Ossu jällegi ei ole kunagi võilillede vastu huvi tundnud.

NB! Võilill (juured ja lehed) on teada diureetikum ning lisaks võimas viirusevastaste ja antibakteriaalsete omadustega, seega infektsiooni puhul väga hea.

Rohu söömise põhjused

Koer vajab klorofülli

Klorofüll on roheline pigment, mida leidub taimedes ja vetikas. Selle struktuur sarnaneb koera hemoglobiinile, mis on oluline osa koera punaverelibledes. Hemoglobiin viib hapnikku kehas laiali. Seega, kui koer sööb klorofülli, aitab ta taastada punavereliblesid. Lisaks sellele klorofüll:

  • kaitseb rakke kahjustuste ja vähi eest
  • võitleb infektsioonidega
  • parandab haavu
  • ehitab immuunsüsteemi
  • lõhustab põiekive
  • aitab parandada seedetrakti

Erinevalt meist ei saa meie lemmikud valida endale söögiks rohelisi köögivilju, kui ta tunneb, et vajab klorofülli. Seega läheb ta rohtu sööma, aga rohi ei ole väga hea klorofülli allikas just seetõttu, et seda on neil raske seedida (tuleb tagant välja üpris samasugune kui eest sisse läks).

Lahenduseks on lisada nt merevetikat koera toidule või siis pakkuda orgaanilisi rohelisi köögivilju (püreestades või aurutades). Köögiviljadeks sobivad nt lehtkapsas, brokkoli, rohelised oad, petersell ja spinat.

NB! Petersell aitab reguleerida uriini pH-d ning vähendada vererõhku, lisaks võib toidule puistatud petersell parandada neerude tervist ja vähendada neerukivide riski.

Su koeral on seedehäired

Kui su koer oksendab või üritab oksendada peale rohu söömist, võib see viidata sellele, et tal on seedehäired. Koerad mõnikord söövad rohtu, et saada lahti kõhus olevatest mürkidest.

Siiski, reeglina kui koer sööb rohtu, sest tal on halb olla, näed sa üldiselt ka muid märke. Nendeks võivad olla nt huulte limpsimine, ilastamine või tavapärasest erinev käitumine. Kui näed lisaks rohu söömisele ka muid märke, siis tasub rääkida oma veterinaariga.

Kui aga koera enesetunne tundub olevat igati korras, võib põhjuseks olla…

Rohu söömine on koera jaoks loomulik tegevus

Rohu söömine on koera jaoks täiesti tavapärane tegevus, seda teevad ka nt hundid ja koiotid. Seega, kui su koer saab piisavalt klorofülli ning tema enesetunne on hea, siis tal võib lihtsalt olla tuju näksida ja närida. Rohu söömine rahuldab selle vajaduse.

Kindlasti aga peaksid jälgima, et koer ei söö rohtu, millel on kasutatud kas pestitsiide või kemikaale. Pestitsiidid ja kemikaalid on tavapärane põievähi põhjus!

Kokkuvõtteks

Rohu söömine on hea põhjus lisada oma lemmiku toidule rohelist merevetikat, sest see on hea klorofülli allikas.

Kui rohu söömisega kaasneb ka koera kehv enesetunne, räägi oma veterinaariga. Tal võivad olla kas seedehäired või on ta söönud midagi ebasobivat.

Kui aga koer saab klorofülli ning lisaks ka on tema enesetunne normis, siis võid olla rahulikult, sest rohu söömine on koera jaoks täiesti tavapärane tegevus. Küll aga jälgi, et ta sööks rohtu, millel ei ole kasutatud pestitsiide ega kemikaale.

 

Kasutatud allikad:

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga