Kirjeldus

Ternespiim ehk kolostrum on imetajail esimestel päevadel pärast sünnitust erituv piim. Ternespiim on kollasem ja sisaldab rohkem valke, mineraalaineid ja rasvu, lisaks on ternespiimas ka palju nakkusvastaseid kolostraalkehakesi.

Ternespiima pulber on kõrge valgusisaldusega toiduaine, milles valk moodustab vähemalt 20% toote energiasisaldusest. Kõrge valgusisaldus soodustab lihaste kasvu ja aitab hoida luid. Enam kui poole ternespiima valgust moodustavad immuunglobuliinid ehk tõvestavate mikroobide vastased antikehad (IgA, IgG1, IgG2, IgM). Bioaktiivsetest valgulistest ühenditest leidub lehma ternespiimas veel proliinirikkaid peptiide (PRP), laktoferriini (LF), kasvufaktoreid (IGF-I, IGF-II, TGF-b, EGF), mis on evolutsiooni käigus loodud tugevdama immuunsüsteemi, soodustama kudede kasvu, limaskestade arengut jms.

Annustamine

Anna 1/8 tl ternespiimapulbrit iga 11 kg kehakaalu kohta üks korda päevas.

Ternespiima on kõige parem anda tühjale kõhule, kuid seda võib anda ka vähese kogusega jogurti, keefiri või puljongiga. Soovitus on anda vähemalt 30 minutit enne toitu.

Anna ternespiima vähemalt ühe kuu jooksul, seejärel vastavalt vajadusele.

NB! Mõned koerad on piimatoodete suhtes tundlikud. Kuna ternespiim tuleb piimast võib tundlik koer sellele ka reageerida. Üldiselt on ternespiim veiseliha talumatusega koertele ohutu, kuid uuringud näitavad, et mõnedel võib allergia olla tugevam. Seega, kui koer on veiseliha suhtes tundlik, veendu, et ta talub piimatooteid.

PARIM ENNE: 28.01.2023

Lisainfo

Koostis

lehma ternespiim

Toiteväärtus 100 g kohta

energiat 1964 kJ/481 kcal; valku 60,5 g; rasva 20,8 g, millest küllastunud rasvhappeid 14 g; süsivesikuid 10 g, millest suhkruid 10 g.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Ole esimene, kes hindab toodet “Ternespiima pulber 50g”