Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Meie lugu

Kuna meie lugu ongi natuke nagu muinasjutt, siis alustame nii nagu algavad kõik muinasjutud…

Elasid kord kaks saksa lambakoerast venda nimedega Faddy ja Fenton. Nad sündisid 9. veebruar 2016. aastal Wundersterni kennelis. Kokku oli pesakonnas 8 kutsikat ning meie – Piret ja Irene, nende praegused omanikud, ei teadnud teineteisest veel mitte midagi.

Mõlemad otsisime kutsikaid sarnastel põhjustel – Irene oli sügisel pidanud hüvasti jätma oma saksa lambakoeraga ning mina teadsin, et see on ainult aja küsimus, millal see hetk saabub (minu saksa lambakoer oli saanud äsja lümfoomi diagnoosi).

Irenel läks kutsika valimine suhteliselt tavapäraselt – käis vaatamas, leppisid kasvataja Riinaga kokku millise kutsika võtab ja saigi pesakonna ilueedi – Fentoni ehk kõige parema anatoomiaga koera näituste jaoks. Mina olin vahepeal ununenud Riinal sootuks ning meelde tulin alles siis, kui isastest kutsikatest oligi veel ainult üks järgi. Seega mingit valikut ei olnudki – selleks koeraks oli Faddy.

Juba väiksena oli selge, et need on ühed veidrad kutsikad. Poiste esimene taaskohtumine toimus kasvataja juures vaktsineerimas. Kui teised kutsikad mängisid ükskõik kellega, siis Faddy ja Fenton armastasid ainult teineteisega mängida. Nad võisid mängida lõpmatuseni ning reeglina oli neid vaja vägisi lahutada, et koju minna.

Ühel hetkel hakkasime näitusetrennides käima, kus Faddy ja Fenton muidugi jälle kohtusid. Seetõttu istusime treeningplatsil tunde ka peale trenni lõppu ja seda kõike selle nimel, et koerad saaksid omavahel mängida. Enamik koeraomanikke ütlesid, et me naudiks seda aega, sest hiljemalt 8 kuuselt on see lõbu läbi. Ega 2 isast koera omavahel ju läbi ei saa. Meie aga otsustasime, et kestab kaua kestab, elame päev korraga.

Koerte kasvades oli näha, kuidas Faddy võttis Fentoni oma kaitsva tiiva alla ja Fenton hakkas üha rohkem Faddyle toetuma. Need kaks venda saavad endiselt super hästi läbi (kui Fentonit ei ole just porikärbes hammustanud), kuigi tänaseks on nad juba täiskasvanud koerad.

Oma olemuselt on need vennad nagu öö ja päev. Kui Faddy on julge, väliselt enesekindel, iseteadlik, eelistab inimesele alati teist koera, heatahtlik ning väldib konflikte, siis Fenton on tagasihoidlik, enesekindel on ta ainult tuttavas keskkonnas (kodus), on hästi omanikule orienteeritud, pisut pelglik, uute asjade osas ettevaatlik, veidi kade ning uskumatult tujukas. Need omadused võivadki olla põhjuseks, miks need koerad siiani nii hästi omavahel läbi saavad.

Nagu juba varem mainitud, siis omanikena ei teadnud me teineteisest mitte midagi enne, kui meie ellu saabusid Faddy ja Fenton. Kui need koerad poleks meie ellu tulnud, siis ei oleks me ei sõbrannad ning ei oleks ka meie firmat FendaF.

Faddy ja Fentoni meie ellu tulekul tegelesime me mõlemad täiesti teises valdkonnas. Irene oli terve elu teinud personalijuhi tööd ja töötas sel ajal G4S’is personalidirektorina ning mina olin selleks ajaks pika kogemusega finantsvaldkonnas ning töötasin advokaadibüroos COBALT finantsjuhina. Ja siin me nüüd oleme – teeme lemmiklooma maiuse äris käed “mustaks”. Ja uskuge meid, see on väga põnev!

2017 aasta kevadel tuli meil esimest korda omavahel jutuks oma äri – selle võlud ja valud. See idee oli mul olnud mõttes juba aastaid, kuid alati oli puudu see “miski” (ilmselt ei olnud õige hetk ning puudus ka õige inimene, kellega seda koos teha). Nüüd justkui tundus see õige asjana ja asusime tegutsema. Tegime oma koduahjudes ulukite seedeelunditest maiuseid, tegime väikese turunduse ja jagasime valmis maiuseid oma tutvusringkonnas. Kõik maiused sobisid hästi. Lisaks ulukitele otsustasime maiuseid teha ka taludes peetavate loomade ja lindude seedeelunditest. Ka need läksid koertele hästi peale.

Sama aasta suvel sündis ka firmale nimi – FendaF.
FendaF sümboliseerib kahe venna omavahelist sidet. Nimi kujunes mõlema venna kolmest nimetähest. 2017 aastal registreerisime äriühingu ka Äriregistris. Sellel aastal jäi kahjuks kõik veidi ootele.

Uuesti sirutas FendaF oma tiibu 2019 aasta alguses ning mõned kuud hiljem oli meil ka selge visioon.
Iga koer (olgu ta kodukoer/diivanikoer, töökoer/sportkoer või oma kodu varjupaigas ootav koer) väärib tükikest luksust oma päeva. Sellest saigi FendaFi missioon ning kaks venda, Faddy ja Fenton, innustavad meid iga päev tegutsema selle õilsa missiooni nimel!

Ja selline ongi meie kõigi nelja ühine lugu 🙂