Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Õunaäädikas ja koer?

Tagasi lehele Tervisenurk

Õunaäädikas ja koer?

Kui ma varasemalt õunaäädikat koertele ei andnud, siis viimase aasta jooksul on see meie kodus saanud täiesti asendamatuks. Veel 3-4 aastat tagasi olin ma täielikult ravimite usku, kuna mu koerad olid reeglina täiesti terved ning neil mingeid hädasid eriti ei olnud. Küll aga olen ma seoses Ossu tulekuga pidanud hakkama oma väärtushinnanguid ümber mõtlema, sest no ei taha pidevalt koerale erinevaid ravimeid sisse sööta või peale määrida. Olen sellest küll mitu korda kirjutanud, aga kes on alles nüüd meiega liitunud, siis infoks, et Ossu on mul hädas olnud nii nahaprobleemidega (ei ole toiduallergia) kui viibinud kiirabis, kus muuhulgas kahtlustati auto-immuunhaigust ning lisaks ei olnud tal 8 kuuselt veel küünarliigese jätked kokku kasvanud ja see tekitas tal korralikku lonkamist ja põletikku. Seega olen hakanud tema puhul otsima abi looduslikest vahenditest.

Lisaks sellele, et õunaäädikat soovitatakse lisada toortoidule, soovitatakse seda ka lisada juhul, kui segad toorest ja kuivtoitu. Nimelt on õunaäädikal sama PH, mis koera soolestikul, seega aitab ta lagundada paremini toitu ning omastada paremini ka vitamiine. Muuhulgas tapab õunaäädikas ka 80-99% halbadest bakteritest, seega puhas võit! Koguseliselt tuleks lisada 1 supilusikatäis õunaäädikat 23 kilo kehakaalu kohta.

Toon allpool ära ka näidustused, mille puhul võid õunaäädikast abi saada.

Sügelev nahk

Õunaäädikas võib aidata juhtudel, kus sügeleva naha põhjuseks on pärm (pärm ei armasta happelist keskkonda). Pärmi korral on reeglina käpapadjandite vahed punased ning koer kipub neid pidevalt limpsima. Lisaks võivad ka kõrvad minna täiesti punaseks. Tee veest ja õunaäädikast 50/50 lahus, pane sprei pudelisse ning pihusta sügelevale kohale. NB! Vaata, et seal ei oleks katkist kohta, kuna õunaäädikas kipitab. Variant on anda õunaäädikat ka toidu või veega (kui ei ole võimalik peale pihustada). Sellisel juhul anna 1/4 kuni 1/2 teelusikatäit 2 korda päevas.

Kõrvapuhastusvahend

Ennetava puhastusrežiimina tee lahus 50/50 õunaäädikast ja filtreeritud veest. Kontrolli koera kõrvu igapäevaselt ning mustuse korral puhasta kõrvu kas lahuses immutatud puuvillast padja või haavatampooniga ning jätka kuni padi või tampoon on puhas.

Kirbu- ja puugitõrjevahend

Kas siinkohal tuleb appi lahus, mis on tehtud 50/50 õunaäädikast ja filtreeritud veest. Enne, kui sa koeraga välja lähed, pihusta lahust tema karvkattele (ka puukidele ning kirpudele ei meeldi õunaäädika happesus). Lisaks on toodud ära ka soovitus lisada puugihooajal 2 supilusikatäit õunaäädikat tema joogivette lahustatuna.

Siiski pea meeles, et iga koer on erinev ning kõikidele ei pruugi see happelisus sobida. Seega, kui hakkad seda tema toidule või joogile lisama, siis jälgi tema reaktsiooni. Osad koerad võivad vajada hoopis väiksemat kogust ning mõned ei kannata seda üldse.

Õunaäädika-tee kehaloputus

Sellisest kehaloputusvahendist võib abi olla naha ph taastamisel, sügeleva naha rahustamisel, löövete ja putuka hammustuste puhul. Selleks segage järgmised koostisained kokku ning säilitage korgiga pudelis (loksuta korralikult enne kasutamist)

  • 1/2 tassi õunaäädikat
  • 1/2 tassi jahutatud rohelist teed
  • 1 tass filtreeritud vett

Peale pesu pihusta soe vedelik koera karvale/nahale ning hõõru see korralikult sisse. Võid lasta koeral õhu käes ära kuivada, siis pakub see ka kaitset putukate vastu. Aga kui lõhn on vastumeelne, siis loputa koer korralikult ära ning kuivata kuivaks.

Lahust võid säilitada ka 1-2 nädalat külmkapis (kui hallitus tekib, siis viska ära) ning kasutada putuka hammustuste või nõelamiste korral.

Kokkuvõtteks – vaata mis sulle ja sinu koerale sobib ning katseta! Tihtipeale võib meil endal olla küll tunne, et koer ei taha üht või teist, aga kui koerale pakkuda, siis pole tal selle vastu midagi. Aga kui vähegi võimalik, kasuta orgaanilist õunaäädikat!

Refereeritud artiklist:

Jaga see postitus

Comments (1)

  • Toivo-Aleksander Kullo Reply

    Üritan hakata kindlasti kasutama.

    oktoober 25, 2021 at 16:36

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk