Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Tagasiside – abi saanud kliendid

Tagasi lehele Tervisenurk
tagasiside

Tagasiside – abi saanud kliendid

Tagasiside kliendilt on minu jaoks parim tunnustus, mida ma oskan soovida. Mul on iga kord sisuliselt pisarad silmas, kui keegi tuleb ja ütleb, et tema koer või kass on päriselt Winner Plus toidust ja minu soovitustest abi saanud. Ja ma olen tohutult tänulik, et inimesed on mind usaldanud ning lubanud oma lemmikuid aidata. Õnneks, mida aeg edasi, seda rohkem otsitakse looduslikke ehk ohutumaid alternatiive ravimitele. Iga aasta kasvab nt ka küüslaugugraanulite kasutajate arv. Lisaks küsitakse üha rohkem looduslike vahendite kohta, millega võiks võidelda puukide vastu. Ja kuigi sellised muutused teevad mulle tohutult rõõmu, siis väga tihti inimesed ei taju veel kui suurt rolli võib mängida lemmiku tervise puhul looduslik toit. Toon allpool ära vaid mõned tagasisided lemmikutest, kes on saanud abi Winner Plus toidust.

Tagasiside – Saksa lambakoer Max pärakuvähi diagnoosiga

2021. aasta märtsi lõpus tuli meie showroomi üks imearmas paar, kes olid siiralt mures oma koera Maxi pärast ning tahtsid konsultatsiooni. Nimelt käisid nad eelmisel õhtul arsti juures, kus arsti sõnul oli koeral pärakuvähk, määrati hormoontabletid ning ühe viimase lausena öeldi “vaatame kas koer aasta pärast veel liigub”. Sellest hetkest on Max söönud Winner Plus holistilist toitu (lisatud ürtide ja marjade tõttu) ning saab lisaks ka ternespiima.

Iga kord kui Maxi omanik meie juures varusid käib täiendamas, küsin ma kuidas Maxil läheb ning kui jätta kõrvale tagumised käpad (eaka saksa lambakoera tüüpiline häda), siis on ta tervis vägagi hea. Ja kuna omanikud ei hakanud talle andma ka hormoontablette, siis ta liigub siiani ja väga ilusasti. P.S. Lihtsalt infoks, kes ei tea – hormoon sisuliselt hävitab kõik lihased ning see on ka põhjuseks miks kaheldakse kas loom x aja pärast veel liigub.

Tagasiside – bullterjer Täpi

Need, kes bullikate tervisega veidi kursis on, siis need teavad kui tundlikud tänasel päeval nende tervis on – erinevad allergiad, nahahädad, tundlik seedimine jms. Minu hea tuttava 10 aastane bullikas vaevles juba väiksena väidetavalt allergiate käes ning viimased paar aastat on ta saanud erinevate nahahädade pärast erinevaid ravimeid. Vahelduva eduga on Täpi söönud Winner Plus toitu tegelikult juba viimased 2 aastat, aga sellest ca veidi üle aasta oli see pigem selline kaootiline ehk kui toit sai “juhuslikult” otsa, siis osteti poest midagi tavapärast (mitte just Pedigreed, aga nt Hau-Hau’d).

Viimane aasta on Täpi söönud aga puhtalt Winner Plus toitu ning selle aja jooksul on tema tervis oluliselt paranenud. Hiljuti ütles mulle see tuttav, et viimased 7-8 kuud pole ta Täpile enam pidanud ravimeid andma, sest nahaprobleemid on kadunud.

Tagasiside – nahaprobleemidega saksa lambakoer Max

Umbes 2 aastat tagasi jõudis minu juurde saksa lambakoer Max, keda kimbutasid nii nahaprobleemid (sama nagu Oscaril) ning lisaks läksid temal käpapatjade vahed hauduma, mis omakorda tekitas lonkamise. Käppade olukord oli eriti hull just kevadeti ning kuna Max elab õues, siis ei olnud suurt abi ka joodivannist (joodivann eeldab kuiva keskkonda).

Max on sisuliselt algusest peale söönud külmpressitud toitu Active ning nahaprobleemid läksid oluliselt paremaks juba mõne kuu pärast. Seevastu käpad valmistasid iga kevad probleeme. Paar päeva tagasi nägin Maxi omanikku ning ta ütles, et sel kevadel ei ole siiani käppadega probleeme olnud. Lisaks ütles Maxi omanik, et viimased 2 aastat on talle õpetanud seda, et iga asja pärast ei ole vaja kohe rohtudega hakata möllama. Et asjad paranevad sama kiiresti ka ilma tugevate rohtudeta.

P.S. Siinkohal räägime muidugi juba korduvatest hädadest, mille puhul on korra juba arsti juures käidud või on endal arusaamine millega tegu olla võiks ja kuidas seda koduste vahenditega leevendada.

Tagasiside – pirtsakad kassid

Nagu enamus meist teab, siis kassid on oluliselt pirtsakamad kui koerad. Tihtipeale ei julge enamus meist ka jätta kassi söömata, sest alati räägitakse, et kass ei tohi paastuda. See tähendab aga seda, et enamus ei julge ka kassitoitu ka väga vahetada (kui ei ole just olulist häda). Küll aga soovitasin hiljuti ühele tuttavale holistilist lõhega kassitoitu. Kassid reaalselt olid 2 päeva käinud ja karjunud ning sisuliselt keeldusid toitu söömast, sest olid harjunud tavalises toidupoes müüdava toiduga. Kuna omanik aga keeldus alla andmast, siis kolmandal päeval hakkasid kassid Winner Plus toitu sööma ning tänaseks keelduvad söömast varem söödud toitu.

Üks kassidest sisuliselt oksendas varem söödud toidupoes müüdava toidu söömisel igapäevaselt. Olles söönud viimased 3 nädalat Winner Plus toitu, on seesama kass oksendanud kõigest 1-2 korda. Lisaks kulub kvaliteetsemat toitu oluliselt vähem. Varasemalt pidi sisuliselt toit kogu aeg kassidel ees olema ning kassid käisid pidevalt söömas. Täna tulevad kassid tuppa sööma hommikul ja siis alles õhtul.

Uurisin veidi ka selle kohta, et kui kaua kass siis söömata tohib olla, enne kui see tema tervist hakkab mõjutama. Sisuliselt pidi see aeg olema 2 päeva. Kui kass ei hakka kolmandal päeval sööma, siis võib tegemist olla mingi terviseprobleemiga ning tasub minna arsti juurde. Seega võid toidu vahetust proovida küll, aga kui ta päriselt ei ole nõus uut toitu kolmandal päeval sööma, siis anna talle varem söödud toitu. Lisaks on osad kliendid rääkinud, et kui segada vana toit uuega, siis ca nädalaga on kass hakanud sööma täielikult ka uut toitu.

Kokkuvõtteks

Toit on tegelikult peamine mis mõjutab iga elusolendi tervist. Ravimid tegelikult ei lahenda probleemi, vaid reeglina surub selle lihtsalt kuskile sügavamale, kust see mingi hetk jälle välja lööb. Paljudel juhtudel saab aga abi õigest toidust, küsimus on lihtsalt kui kaua see aega võtab. Minu enda kogemus on see, et mida noorem on koer ehk mida vähem on kehas mürke, seda kiiremini võib tulemusi oodata. Mida kauem on probleem aga kehas olnud, seda kauem see aega võtab. Nt Oscari puhul nägin ma olulisi muutusi alles 1,5 aastat hiljem. Sisuliselt 2 aastat hiljem on tegemist nagu täiesti teise koeraga.

Tihti ootavad omanikud aga tulemusi päevadega. Kui öelda, et see võib võtta aega nädalaid kui mitte kuid. Ja kui öelda, et see kõik võib võtta aega aasta või kaks, siis enamus löövad käega. Tundub, et ravimid on kergem lahendus.

Lisaks tundub täna, et meie juurde satuvad peamiselt lemmikloomaomanikud, kelle lemmikul on reaalselt mõni probleem. Olgu selleks siis seedehäired, pärmseene vohamine või siis allergiad/sügelused. Nagu mu enda tuttav ütles, et me ei tegele oma lemmikute toiduga enne kui meil on päriselt probleem. Samas on oluliselt lihtsam anda algusest peale puhast toitu, selle asemel, et hiljem proovida parandada nende tervist.

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk