Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Winner Plus külmpressitud kuivtoit

Tagasi lehele Tervisenurk

Winner Plus külmpressitud kuivtoit

Külmpressitud kuivtoit Active sai valitud Faddyle (edaspidi Faddu) esmaseks testiks ning ka Fenton (edaspidi Fentu) otsustas just selle toidu kasuks. Faddu ja Fentu on kaks saksa lambakoerast venda, kes on mõlemad toidu osas väga pirtsakad. Nimelt mitte kumbki neist ei söö kehva toitu ega kehva maiust. Nad reaalselt on ilmselt valmis endale ise toitu metsast hankima kui kehva toitu sööma :). Faddu on oma olemuselt lihtsalt veidi uudishimulikum, seega tema on valmis erinevaid maitseid proovima. Fentu käitub reaalselt aga nagu autistist laps. Kui krõbin on teise kuju, lõhna ja maitsega, siis ta lihtsalt keeldub neid proovimast ning selle asemel kraabib köögikappi (kuna ta pole süüa saanud).

külmpressitud kuivtoit

Kui Fadduga oli mul algusest peale selge, et tema testib külmpressitud toitu (ta nimelt oli pikalt olnud toortoidul), siis Fentu osas oli kindel plaan, et ta peab sööma Performance krõbinaid (loe: meie otsustasime mida koer sööb eksole :)). Fentu ilmselgelt otsustas teisiti ning Performance krõbinad talle väga ei sobinud – jah, paar korda oli nõus koos Winner Plus lõheõliga sööma, aga no ei sobinud need talle väga. Seevastu külmpressitud kuivtoit Active sobis ka temale testimiseks. Kui te aga arvate, et seda koera on lihtne saada uut toitu lõplikult sööma, siis te eksite.

Faddu ja Fentu esimene kokkupuude

Kui Faddu võttis krõbinad väga kergelt omaks – hakkas kohe neid sööma ning ei pirtsutanud, siis Fentul oli väga selge soov jätkata vanade krõbinate söömist. Ta reaalselt esimesed paar nädalat sõi ainult nii palju, et ta elus püsiks ehk sisuliselt paar suutäit hommikul ja õhtul. Ja siinkohal räägin ma jälle kord nendest krõbinatest, mis sisaldavad soola – kõige suurem miinus soola lisamisel toidule on see, et sool tapab ära meie maitsemeeled ehk me vajame iga kord üha rohkem ja rohkem soola. Ja kui toit pole soolane, siis tundub, et see pole hea toit. Tegelikult on asi meie rikutud maitsemeeltes. Ja sama on ka koeraga. Kui koer on harjunud sööma soolaga krõbinaid, siis tunduvad soolata krõbinad maitsetud ning nad ei taha neid enam väga. Ning see oligi Fentu probleem – uued krõbinad olid soolata ning tema jaoks ilmselt magedad.

külmpressitud kuivtoit

Õnneks peale paari nädalat see kõik muutus ning nüüd ta sööb rohkem, kui ta vanasti sõi Wolf’i krõbinaid. Nagu Irene ütleb “Fentu sööb mind vaeseks” :D. Igal juhul mõlemal koeral karv läigib, enesetunne on hea, energiat on palju ning väljaheide on korras. Ainsaks miinuseks on see, et Fentu pole kaalus juurde võtnud, kuna ta keeldus Performance krõbinaid söömast :).

külmpressitud kuivtoit

Ehk jällegi – lugege oma koerte kuivtoidu koostisaineid. Ja kui avastate, et praegu antavates krõbinad sisaldavad soola ning tahate toitu vahetada, siis arvestage, et koer võib algul teise toidu osas nina krimpsutada, aga ma siiralt soovitan mitte tema nõudmistele järele anda – ta maitsemeeled peavad lihtsalt puhastuma selleks, et hakata hindama soolavaba toitu :). Koer ennast nälga igal juhul ei jäta ning isegi juhul, kui ta on otsustanud 3 päeva olla söömata, siis ta lõpuks hakkab teil sööma – lihtsalt vaja kannatust :).

Külmpressitud kuivtoit Active

Külmpressitud kuivtoit Active plussid

  • Kergelt seeditav
  • Gluteenivaba – sobib ka toidutundlikele koertele
  • Toetab optimaalset seeditavust
  • Tagab terve naha ja läikiva karva
  • Kõrge biosaadavuse tõttu suurepärane energiaallikas aktiivsetele koertele

Toit on toodetud ilma GMO, nisu ja gluteeni sisaldava teraviljata, muna ja piimatoodeteta, samuti ilma kunstlikke värvi-, lõhna- ega maitseaineid lisamata.

Koostis: mais, kuivatatud kana, kaer, kanarasv, hemoglobiin, želatiin (parandab naha tervist, proteiiniallikas, toetab seedimist, leevendab liigesevalu jne), sojaõli, lõheõli, omega 3, omega 6, mineraalid, vitamiinid ja mikroelemendid, looduslik E vitamiin.

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk