Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Koerad ja nahapaksendid

Tagasi lehele Tervisenurk

Koerad ja nahapaksendid

Tegin hiljuti oma esimese video teemal koerad ja nende nahapaksendid. Suurte koerte omanikud kindlasti ju teavad neid paljaks kulunud küünarnukke, kuhu karv enam ei kasva, vaid seal ongi ainult paks nahk. Arstid ja kasvatajad on kindlal veendumusel, et kui see karv sealt korra ära kulub, siis seda tagasi pole võimalik enam pöörata ehk see karv sinna enam kasvama ei hakka.

Mina avastasin aga paar nädalat tagasi kuidas mu koertel on hakanud nendele paljastele kohtadele karv uuesti kasvama. Kui Ossul on mul probleem just küünarnukkidega, siis Faddul tekkisid nahapaksendid pigem tagumistele käppadele. Faddul olid paljad kohad ka üpris väikesed ning need on tänaseks peaaegu, et täielikult karvaga uuesti kattunud. Ossul ilmselt läheb veel aasta enne kui küünarnukid uuesti üleni karvaga kattunud on.

 

Lühidalt – mida ma siis tegin?

Nagu te teate, siis minu koerad on söönud viimased 1,5 aastat 100% looduslikku Winner Plus toitu. Toidule ei ole muuhulgas lisatud soola ega ka nt kaaliumkloriidi. Lisaks ei andnud ma eelmine aasta neile ka ussirohtu, selle asemel kasutan küüslaugugraanuleid. Vaktsineerinud ma neid siiani olen nagu vaja, aga juba mitu aastat olen nende organismi peale vaktsineerimist ka puhastanud. Loe detoxist SIIT.

Lisaks olen ma näinud väga palju vaeva oma koerte organismide puhastamisega. Seega on nende toidulaual aeg-ajalt olnud:

  1. rabataimede ekstrakt (WP toidulisand)
  2. ränivetikapulber
  3. klorella
  4. õunaäädikas

Kokkuvõtteks

Nii inimese kui koera puhul on üheks kõige olulsemaks “organiks” mikrobioom. Kui mikrobioom ei toimi korrektselt, siis hakkavadki hädad peale. Soolestikus asuvaid häid baktereid hävitavad nii ravimid kui ka vaktsiinid ja ussi- ja puugirohud (tegemist siiski mürkidega). Ja kui me hävitame ära head bakterid, seda rohkem satub ohtu koera organism. Seega tasub oma koera organismi aeg-ajalt puhastada.

Kindlasti ei tasu oodata tulemusi nädala või kahe või isegi kuu või paari pärast. Nagu ma mainisin, siis mina olen oma koerte organismide puhastamisega tegelenud teadlikult 1,5 aastat ning alles hiljuti nägin edusamme. Samas olen ma kindel, et see on möllamist väärt, sest need nahapaksendid ilmselt valmistavad koerale ka veidi ebamugavust.

Tahad rohkem teada? Kirjuta mulle piret@fendaf.ee.

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk