Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Kuivatatud maiused ja säilivusaeg?!

Tagasi lehele Tervisenurk

Kuivatatud maiused ja säilivusaeg?!

Aeg-ajalt tuleb klientidega jutuks kuivatatud maiused ja säilivusaeg. Eriti seetõttu, et tegemist on ju 100% naturaalsete toodetega. Mingil põhjusel arvatakse, et tooted säilivad ainult siis kaua, kui sinna on lisatud säilitusaineid. Üritame sellesse teemasse veidi selgust tuua.

Nagu oleme oma kodulehel KKK all välja toonud, on meile kõik tootjad kinnitanud, et nad ei lisa kuivatamise protsessi käigus mitte ühtegi lisaainet (värvi-, lõhna-, maitse ja säilitusained), seega tooted on tõesti 100% naturaalsed ning seega ka lemmiku jaoks tervislikud. Aga kuidas siis need tooted ikka nii kaua säilivad? Küsimus on kuivatamise tehnoloogias ning kuivatatud toote niiskusprotsendis.

Tegime maiuseid koduahjudes 🙂

2017 aastal tegime testimise mõttes erinevatest subproduktidest treeningmaiuseid. Ja kuigi see kõlab lihtsana – ahjus on ju võimalik kuivatada nii puuvilju, marju, seeni, seega miks mitte ka liha. Ütlen ausalt, et teist korda ma seda enam ei teeks :). Väikeste treeningmaiuste kuivatamise aeg on kõvasti üle 10 tunni ning no see “lõhn” mida terve kodu kuivatamise ajal täis oli ei ole üldse tore. Mao kuivatamine on ilmselt kõikidest asjadest üldse kõige hullem – see “lõhn” oli reaalselt selline nagu keegi oleks tuppa oksendanud.

Subproduktid kuivatamise protsessi alguses
Kuivatatud maiused ja säilivus

Kuna me ei teadnud sel hetkel midagi säilivusajast, siis jagasime oma tuttavatele maiuseid sõnumiga, et pärast pakendi avamist tarvitada 2 nädala jooksul. Mingi osa jätsime loomulikult endale näidisteks, et oleks võimalik vaadata mis nendega aja jooksul juhtub. Tänaseks on kuivatamisest möödas üle 2 aasta ning selgus, et suurt miskit ei juhtugi – natuke rasvasematel toodetel tekkis peale rasvakiht aga see oli ka kõik. Ei mingit hallitust, toote pehmenemist ega muid märke riknemisest. Isegi lõhn ja maitse on samad nagu peale kuivatamist. Seega ei peaks küll kellelegi kuivatatud maiused ja säilivusaeg muret valmistama.

Kuivatatud maiused ja säilivusaeg

Meie koostööpartnerid tagavad omalt poolt, et kuivatatud toodete niiskuseprotsent on normi piires ja seetõttu tagab toote säilivuse ning kvaliteedi. Seega on ilma säilitusaineteta kuivatatud maiused sinu lemmikule hea vahepala ning suurepärane viis närimise kaudu oma igemete ja hammaste eest hoolitseda!

Kokkuvõtteks

Siiski meie ei soovita koju endale pikaks ajaks maiuseid varuda. Ideaalis võiksid osta maiuseid maksimaalselt 1 kuuks korraga ning seda eelkõige sel põhjusel, et kodused säilitamise tingimused ei ole samad mis professionaalsetes ladudes. Nimelt on laos siiski oluliselt jahedam kui meil kodudes, lisaks on vahe ka õhu liikumises.

Meie omalt poolt anname parima, et tagada toodete parim kvaliteet. Me teostame kvaliteedikontrolli kolmel korral – esimene kord, kui tooted meie lattu jõuavad, teine kord kui me pakendame need hermeetiliselt suletavatesse kastidesse või meie pappkarpidesse ning kolmandal korral enne toodete välja saatmist. 

Siiski tuleb arvestada asjaoluga, et tegemist on siiski lihatoodetega ning nagu me ei osta endale liha koju mitmeks kuuks ette, ei peaks me seda tegema ka oma lemmikute maiuste puhul. 

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk