Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Winner Plus kuivtoit

Tagasi lehele Tervisenurk
Lammas & Kartul 2 kg

Winner Plus kuivtoit

Winner Plus kuivtoit osutus meie valikuks eelkõige seetõttu, et tegemist on GMO vaba toiduga. Ja seda mitte ainult seeläbi, et välditud enamlevinud GMO toorainet (mais, soja), vaid reaalselt kontrollitud toorainest valmistatud toit. Kui me saime kätte oma Winner Plus koeratoidu esimese tellimuse, otsustasime alustada kuivtoidu testimist järgnevalt:

Faddu testis külmpressitud kuivtoitu Active. See sobib väga hästi aktiivsele koerale ning kuna Faddu on pikalt olnud toortoidu peal, siis võiks külmpressitud toit sobida talle eriti hästi. Nimelt külmpressitud toidu eelis on see, et tooraineid töödeldakse kuni 72 kraadise kuumusega (tavalisi krõbinaid 120 kraadise kuumusega), seega säilib toidus hoopis rohkem toitaineid ning lisaks ka probiootikumid ja ensüümid, mis hävinevad 110 kraadise kuumuse käes.

Winner Plus kuivtoit - külmpress
Winner Plus kuivtoit – külmpress Active (kanaga)

Fentu testis Super Premium toitu Performance. See on tegelikult mõeldud aktiivsele koerale, kes vajab rohkem energiat (toidul on suurem proteiini ja rasvasisaldus), aga kuna Fentu on meil sakslase kohta veidi liiga kõhna, siis on toidu eesmärgiks veidi kontidele liha peale saada :).

Winner Plus kuivtoit - performance
Sobib hästi kaalu juurde võtmiseks

Ossu sai testimiseks juunior toidu Growth Holistic. Tegemist gluteenivaba toiduga, mis sobib muuhulgas toidutundlikkuse käes vaevlevatele kutsikatele ja kasvueas koertele. Kuna Ossu on mul pikalt hädas olnud sügeleva nahaga (kuni selleni, et tekitab omale närides hotspot’i) ning lisaks on tal küünarliigese jätked kokku kasvamata, siis tahan näha kas see toit suudab tema enesetunnet kuidagi leevendada. Toidus on hulganisti ürte ja punaseid marju ning lisaks ka merekarpidest pärit glükosamiin, mis on kasvavale organismile eriti vajalik.

Winner Plus kuivtoit - growth holistic
Winner Plus kuivtoit Growth holistic

Peku sai testimiseks Super Premium toidu Light Senior. Kuna tegemist on siiski juba seenior härraga, siis on kaal kerge tulema. Siiani sai ta Hill’s metabolic toitu, kuna iga muu toiduga hakkas kaal koheselt tõusma. Kuna antud toidus on rasvaprotsent kõigest 8, siis on see sobilik just väheaktiivsetele, ülekaalulistele ja kastreeritud/sterliseeritud koertele. Peku kogemusest Light Senioriga oleme juba kirjutanud, selle täpsema info leiab meie blogist :).

Winner Plus kuivtoit - madala kalorsusega
Winner Plus kuivtoit – madala kalorsusega

Esimesed katsetused

Esimene katsetus – Faddu ja Ossu olid kontoris ning sisuliselt keeldusid esimese hooga kõigist neljast toidust. Vot teile toidugurmaanid. Mõningase nuusutamise ja harjumise järel sobis Faddule kõigepealt Ossule mõeldud Growth Holistic ning siis juba ka endale mõeldud Active ning Light Senior. Fentule mõeldud Performance’it keeldus ta lõpuni söömast :). Ossu oli valmis proovima talle endale mõeldud Growth Holisticut, muust keeldus :).

Peku on nendest neljast koerast ilmselgelt kõige normaalsem – kõik sobib, peaasi, et hamba all ei karju (ega me muidugi pole proovinud, võib-olla tohib ka karjuda :)). Enda toit sobis hästi.

Fentu aga on ilmselt maailma kõige pirtsakam koer. Irene jõudis koju ca 9 paiku ning selleks ajaks oli Fentul kõht kohe väga-väga tühi. Ja kui sellel koeral on kõht tühi, siis on lausa põrgu lahti – kraabitakse köögikappi ning nõutakse valjuhäälse haukumisega süüa. Kui aga kaussi pandi Performance krõbinad, siis nuusutas aga keeldus neid söömast ning vaatas omanikule etteheitvalt otsa. Peale mitmendat korda pakkumist (nii Performance krõbinaid kui ka Faddule ja Ossule mõeldud krõbinaid) pani Irene kaussi nii praegused Wolf of Wilderness pardilihaga krõbinad kui ka Performance krõbinad. Tulemuseks oli see, et Wolfi krõbinad selekteeriti välja ning söödi ära, Performance krõbinad sülitati põrandale.

Karbiga sai kaasa võetud testimiseks Growth Holistic, Active ja Salmon & Potato (holistiline) toidud. Ainus, mida Fentu oli valmis sööma, oli külmpressitud toit “Active”. Järgmisel hommikul sobis Fentule Performance toit kui sinna peale oli pandud Winner Plus’i lõheõli. Tänaseks on ta omaks võtnud külmpressitud toidu Active ning sööb seda väga isukalt.

Iga koera toidu kogemusest saab lugeda meie blogist, aga praeguseks on meie koerad olnud ca 1,5 kuud uue toidu peal ning kõik on leidnud oma lemmikud:

  1. Faddu sööb külmpressitud kuivtoitu Active
  2. Fentu sööb samuti külmpressitud kuivtoitu Active
  3. Ossu sööb nii Growth Holisticut ning külmpressitud kuivtoitu Active
  4. Peku sööb endiselt hea meelega Light Senior’it

Anna oma koerale aega toiduga harjuda, kuna maitsemeel peab lihtsalt puhastuma. Eriti juhul, kui eelmises toidus on sees olnud sool või maitse- või lõhnatugevdajad.

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk