Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Ränivetikapulber

Tagasi lehele Tervisenurk
ränivetikapulber

Ränivetikapulber

Ränivetikapulbrit teatakse enamasti kui parasiitide tõrjujana, aga sellel on veel paar head kasutusvõimalust. Ränivetikapulber on mittetoksiline looduslik aine, mis on valmistatud mageveeorganismide ja mereelustike purustatud fossiilidest. Kui pulbrit vaadata läbi mikroskoobi, näevad ränivetikapulbri osakesed välja nagu väikesed klaasikillud. Ränivetikapulber on kahjulik kõikidele putukatele (kirbud, puugid, täid ja lestad), aga täiesti ohutu sinu lemmikule.

Putukate tõrje ja kõrvaldamine

Nagu juba eelnevalt öeldud, siis ränivetikapulber on surmav kõikidele sinu lemmikut ohustavatele putukatele, aga ohutu sinu lemmikule. Nimelt ränivetikapulber ei mürgita ega halva putukaid, vaid töötab puhtalt mehaaniliselt. Nimelt ränivetikapulbri teravad osakesed läbistavad kahjurite puudutamisel nende kaitsekihi, mille tulemusena kahjurid dehüdreeruvad kiiresti ning surevad. Sama juhtub ka vastsetega. Selleks on vaja ränivetikapulbriga üle pihustada oma koera karvkate. Enda kogemuse põhjal soovitan teha ränivetikapulbri lahus, kuna seda on mugavam peale kanda.

Kui probleemiks on kirbud, tuleb ränivetikapulbriga üle pihustada ka koera ase ning kõik vaibad.

Lisaks saab ränivetikapulbriga kontrollida ka sisemisi parasiite ehk usse. Küll aga sisse söötmisel tuleb arvestada, et valid toidukvaliteediga ränivetikapulbri! Sel eesmärgil soovitatakse ränivetikapulbrit anda koerale vähemalt 30 päeva, kuigi mõningate allikate kohaselt võib piisata ka 7 päevast. Selliselt saab kindlasti lahti kõikidest äsja koorunud munadest.

Arvesta, et see ei hävita südameusse!

Detoks

Mõnede allikate põhjal võib ränivetikapulber absorbeerida metüülelavhõbedat, e. colit, endotoksiine, viirusi, pestitsiidide orgaanilisi jääke, ravimijääke ja ka valke. See võib eemaldada mõnedest sooleinfektsioonidest isegi valgulisi toksiine. On uuringuid, mis näitavad, et ränivetikapulber võib heitveest eemaldada ka raskemetalle.

Seega võib ränivetikapulber olla väga kasulik organismi, seedetrakti ja käärsoole puhastusvahendina. Lisaks on sellel aga ka toitumisalane kasu!

Toidulisand

Ränivetikapulber on rikas järgnevate mineraalide poolest:

 • magneesium
 • räni
 • kaltsium
 • naatrium
 • raud
 • kaalium
 • vask
 • tsink
 • fosfor
 • seleen

Potentsiaalsed kasud on parem uni, rohkem energiat, terve nahk, karv ja küüned! Austria Innsbrucki Ülikooli uuringud näitavad, et see võib parandada ka kolesterooli taset (alandada LDL-i ja triglütseriide ning tõsta HDL-i).

Keemiavaba lõhna eemaldaja

Kui sulle tundub, et su koer haiseb, võid kasutada loodusliku lõhna eemaldajana kasutada ka ränivetikapulbrit. Puista lihtsalt koera kasukale (soovitan teha vedeliku, kuna ränivetikatolmu sisse hingamine on ärritava toimega), jäta sinna paariks tunniks ning siis kammi see välja. Samuti saad lõhna eemaldada vaibast või koera pesast – puista vaibale või koera pessa, jäta umbes päevaks ning seejärel puhasta tolmuimejaga pind.

Kassi puhul võid ränivetikapulbrit puistata tema “liivakasti”, kuna see aitab eemaldada nii niiskust kui ka lõhnu.

Ohutu aiakahjuritõrje

Ränivetikapulber ei kahjusta aias olevaid kasulikke vihmausse, aga see tõrjub ja tapab enamiku teisi putukaid – sipelgaid, röövikuid, uitöölaseid, prussakaid, tigusid, ämblikke, termiite, puuviljakärbseid ja mardikaid. Lisaks hoiab eemal ka puugid!

Seega sobib ränivetikapulber suurepäraselt sinu aeda, kuna see on ohutu nii koertele, kassidele, lindudele ja teistele elusolenditele (v.a. putukad). Võid seda puistada aeda või segada veega ning pihustada puudele ja taimedele. Väidetavalt piisab lahusest 1 tass ränivetikapulbrit umbes 2 liitri vee kohta. Kindlasti aga tasub piserdada korduvalt!

Annustamine

Seespidisel kasutamisel arvesta järgnevate kogustega:

 • väikesed koerad ja kutsikad – 1/2 teelusikatäit päevas toiduga
 • kuni 25 kg kaaluvad koerad – 1 teelusikatäis päevas toiduga
 • 25 kuni 45 kg kaaluvad koerad – 1 supilusikatäis päevas toiduga
 • üle 45 kg kaaluvad koerad – 2 supilusikatäit päevas toiduga

Parim on seda anda kas toore toiduga või muu märgtoiduga. Kui sa annad oma koerale ainult kuivtoitu, lisa veidi vett või puljongit, et pulber märjaks teha.

Välispidisel kasutamisel hõõru pulber koera karva sisse (taaskord parem on seda teha vedelikuna, kuna siis tolm ei lendle). Alusta sabast ning liigu vastukarva, et pulber/vedelik jõuaks nahani. Väldi silmi, nina ja suud, kuna pulber võib ärritada limaskesti!

Kirpude puhul pihusta lisaks koerale ka tema pessa ja vaipadele. Jäta sinna kolmeks päevaks, siis kas pese või puhasta tolmuimejaga.

Hoiatus!

Kindlasti kasuta toidukvaliteediga ränivetikapulbrit. Lisaks võib ränivetikapulber sissehingamisel mõjuda kopsudele ärritavalt, seega ära hinga ega lase koeral seda tolmu sisse hingata. Mina soovitan kindlasti eelistada vedeliku kujul peale kandmist!

Lisaks võib ränivetikapulber mõjuda koera nahale kuivatavalt. Kui sa märkad, et su koera nahk on muutunud kuivaks, pese oma koera niisutava šampooni ja palsamiga.

Kasutatud allikad:

Jaga see postitus

Comments (1)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk