Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Kuivtoidu bufee – tasuta?

Tagasi lehele Tervisenurk

Kuivtoidu bufee – tasuta?

Kuivtoidu bufee ehk lase oma koeral tasuta degusteerida erinevaid toite ning valida oma lemmik välja! Kas päriselt tasuta? Eestlasele omaselt ei usu me, et täna võib veel midagi tasuta saada, muuhulgas ütleb ju rahvasuugi, et tasuta lõunaid ei ole olemas. Meie aga tahtsime maailma muuta ning seetõttu tekkis meil koheselt idee, et koer peaks saama ise endale sobivad maiused ja ka kuivtoidu välja valida. Ilmselt on kõigil kas endal või mõnel tuttaval kogemus, kus oled ostnud/tellinud koerale hea hinnaga mingid maiused, mida koer aga lihtsalt ei söö. Nt mina tellisin kunagi oma koertele 5 kilo sea sisekõrvu, mida mu koerad keeldusid söömast. Ja no millised sakslased siis sea sisekõrvu ei söö, eksole?! Hoidsin neid ikkagi paar aastat alles lootuses, et ehk üks ikka hakkab sööma, aga lootus on lolli lohutus 🙂 ning söömata need jäidki. Lõpuks viisin oma koerte kasvatajale, sest tema koerad olid nõus neid sööma.

Enamus inimestele on aga maiuste testimine ja kuivtoidu bufee kontseptsioon täiesti arusaamatu. See on ju ennekuulmatu, et koer saab täiesti tasuta proovida erinevaid maiuseid ja kuivtoite ning valida endale lemmik(ud) välja. Võib-olla varem tõesti oli ennekuulmatu, aga me lubame, et enam ei ole :).

Aga mu koer sööb ju kõik ära?

Meie juures on käinud väga erinevaid koeri ning enamus omanikke on täiesti veendunud, et koera meie showroomis lahti lasta ei saa. Seda just põhjusel, et koer sööks kohe kõik asjad ära. Enamus koeri seda aga ei tee. Siin on nii palju lõhnu, et nad esimesed 5-10 minutit rahulikult nuusutavad ja uurivad. Lisaks on nad võõras kohas, siin on erinevad koerte ja toodete lõhnad, mis neil pea segi ajavad ehk nad käituvad teistmoodi. Muidugi võivad nad mingi aja pärast kuskilt limpsata või ampsata, aga see on ka selle mõte :). Ja oleme ausad, et enamus koeri siiski kuulavad ka oma omanikke ning kui omanik ei luba süüa, siis enamus koeri ka niisama võtma ei kipu. Vähemalt senini ei ole me aga esitanud arvet isegi siis, kui koer on kõik 7 kuivtoitu kaussi endale sisse kugistanud :). Eks see ole omaniku enda tunnetus kas ja kui palju ta laseb koeral ise otsustada ja tegutseda.

kuivtoidu bufee
Sõber Lotte valis endale Part & kartul holistilise toidu

Ilmselt enamus omanike mõttes oleme hoopis meie need, kes nende koerad “ära rikuvad” :). Sest reeglina oleme just meie need, kes koertele igasugu asju testimiseks pakuvad ja neid nunnutavad ja kallistavad :)! Õnneks siiani ei ole ükski omanik meile seda väga pahaks pannud (või siis nad pole julgenud meile seda öelda :P).

Miks ma peaksin laskma koeral ise maiuseid valida?

Ja isegi kui te teate mis on teie koera lemmikmaiused, siis hea on vahepeal jälle tuua koer degusteerima, et leida talle midagi uut. Sest kui anda koerale nt kogu aeg veisest tehtud maiuseid, siis võib koeral välja kujuneda kas talumatus või lausa allergia. Ehk me võime osaliselt ise olla süüdi selles, et meie koeral tekib allergia – hirmutav mõelda eksole? Muuhulgas võib muutuda ka koera maitsemeel. Nt meie koertest ei ole mitte keegi armastanud seanahast ribasid, aga eile krõbistasid kõik neli neid väga hea meelega. Faddy lausa käis ise salaja neid näppamas :). Ehk siis see, et koer ühel hetkel nt seast tehtud maiuseid ei söö, ei tähenda seda, et ta neid nt poole aasta pärast ei söö.

kuivtoidu bufee
Praegused lemmikud on kalkuni kaelad ja šašlõkk 🙂

Sellest tulenevalt oleme teinud ka väikesed muudatused :). Nimelt on nüüdsest võimalik osta tükiga müüdavaid maiuseid ka ainult 1 tükk. See annab võimaluse proovida kas koerale see konkreetne toode meeldib ja sobib. Lisaks oleme mõelnud ka oma kaugemate klientide peale, kes meie juurde kuidagi ei satu. Kui su koer soovib proovida mõnda maiust, mis on müügil grammidega, siis jäta oma tellimusele vastav kommentaar. Lisame Sinu tellimusele väikese koguse soovitud maiusest. Sisuliselt sama, mida koerad meie showroomis teevad – ampsavad väikese tüki pulli munandeid ja udarat ning liiguvad edasi järgmise maiuse juurde :)).

Lahendame pirtsakate koerte mure

Kuivtoidu bufee mõte tuli meil sisuliselt samal põhjusel – Irene teab eriti hästi kui koer lihtsalt keeldub igasugustest krõbinatest. Fenton oli kutsikana tohutult valiv ning Irene oli sunnitud pidevalt katsetama muudkui uusi krõbinaid, kuna mitte ükski ei sobinud. Ja oleme ausad – Facebook on täis postitusi, kus inimesed kurdavad, et koer ei söö ilma mingit “kräppi” peale panemata (kräpiks nimetan ma kõike, mis tegelikult koera söögilauale ei peaks kuuluma – kas säilitusainete või soola jms sisalduse pärast). Muuhulgas mu venna koer keeldus oma krõbinaid söömast, kui sellele ei pandud pasteeti peale. Andsin talle testimiseks meie külmpressitud krõbinaid ning üllatus-üllatus, aga koer sööb väga hea meelega neid ilma pasteedita. Seega usun mina, et iga koer on nõus tema maitsemeelele sobivaid krõbinaid sööma ilma, et me peaks sinna midagi maitse parendamiseks peale panema. Ja selle jaoks me kuivtoidu bufee tegimegi – lase oma koeral ise otsustada mis toit talle meeldib :).

Muuhulgas soovitame meie vahetada kuivtoitu proteiini mõttes. Ehk valige enda koerale sobiv sari, aga vahetage proteiini (part, lammas, kana, lõhe jne). Kas te ise tahaksite süüa 10 või 15 aastat hommikul ja õhtul kogu aeg ühe ja sama maitsega toitu? Mina ei taha ning ma ei usu, et Sina ka tahad :). Seega miks peaks koer tahtma? Nt minu koerad ei armasta miskipärast lõhega toitu (lõheõli osas on ka väga valivad – Winner Plusi oma sobib, aga enamus teisi Eesti turul müüdavatest mitte), aga ma plaanin järgmisena neile osta just Lõhe & Kartuli toidu (just proteiini vahetamise mõttes ning loodetavasti saame ka lõhega ajapikku sinasõbraks :)). Meie koerte kõige suurem häda ongi see, et kuna nad on igapäevaselt maiuste keskel, siis toit on nende mõttes teisejärguline ning nad enam ammu ei viitsi toitu degusteerida 🙂 (meie koerte kasvataja ütleb, et me olla oma koerad ära rikkunud :P).

Jaga see postitus

Comments (1)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk