Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Winner Plus kuivtoit Light Senior

Tagasi lehele Tervisenurk
õnnelik koer

Winner Plus kuivtoit Light Senior

Kui me saime Winner Plus toidud kätte, siis jagasime enda loogika alusel ära, kes koertest millist toitu testida võiks. Kuna Peku puhul on tegemist labradoriga ning nagu ilmselt enamus labradori omanikke teavad, siis labrador sööb kõike ja kogu aeg :). See aga tähendab, et nende kaal on ka väga kerge pidevalt tõusma. Ja no me ju keegi ei taha ülekaalulist koera, millega kaasnevad nii energiakadu kui ka täiendav koormus liigestele. Seetõttu oli ainus loogiline valik Winner Plus kuivtoit Light Senior.

Kuna Irene oli Peku kaaluga juba pikalt hädas, siis enne Winner Plus toitu sõi Peku Hills’i Metabolic toitu. Ja seda arsti soovitusel, kuna hoidis tema kaalu kontrolli all. Teisalt aga ei andnud see koerale ilmselt piisavalt toitaineid. Peku oli Hills’i süües pidevalt näljane ning kui söögikauss ette pandi, siis ta sisuliselt hingas need krõbinad omale sisse. Kui oli võimalus, siis ta varastas toitu kas teise koera kausist või lausa pliidilt, kui sinna oli miskit unustatud. Vahemärkusena tuli meelde olukord, kus Irenel oli jäänud pliidile potiga borši supp, mille Peku muidugi pliidi pealt alla kiskus ning sisuliselt pool kööki (muuhulgas lagi) oli borši pritsmeid ja porganditükke täis :).

Porgandid laes 🙂

Madala rasvasisaldusega Light Senior

Aga tagasi teemasse – Peku sai Winner Plus toitudest kõige madalama rasvasisaldusega toidu, Light Senior, mille rasvaprotsendiks kõigest 8 (vahemärkusena – enamus toitude rasvaprotsent on üle 15 ning kutsikatel lausa üle 20). Ja meie üllatuseks ei lasknud tulemused ennast kaua oodata – juba paari päeva pärast ütles Irene, et Peku karv hoopis rohkem kui varem ning lisaks on tal tekkinud mingi täiendav energia, mida enne ei olnud, sest ta mängis igapäevaselt koos oma sõbra Fentuga (varasemalt toimus seda väga harva). Lisaks muutusid Peku väljaheite kogused tunduvalt väiksemaks ehk Peku suutis omistada toidust hoopis rohkem toitaineid kui varasemast toidust.

kuivtoit light senior
Winner Plus kuivtoit Light Senior

5-ndaks novembriks on Peku olnud uue toidu peal 3 nädalat ning muutused on täiesti hämmastavad. Pekul ei ole enam pidevat nälga ning ta reaalselt närib oma krõbinaid. Ja mis on veel hämmastavam – ta mõnikord jätab isegi oma kaussi 1 krõbina alles ehk tundub, et ta reaalselt saabki oma kõhu täis. Kui peale sööki talle keefiri panna, siis loomulikult ta joob seda, aga tal ei ole enam vajadust kauss läikima lüüa – pigem jääb väike osa alati kaussi alles (mida varem ei juhtunud kunagi).

Selline näeb Peku poolt joodud keefiri kauss peale söömist 🙂 (varasemalt kauss läikis)

Kahjuks omaniku viitsimatuse 🙂 tõttu ei tea me kas Peku on ka kaalus alla võtnud, aga nii kehakuju kui käitumise muutuse põhjal on alust arvata, et kaal on siiski vähenenud. Igal juhul anname Peku kaalu osas järgmises uudiskirjas infot 🙂 3 nädalat tagasi kaalus Peku veel 44,3 kilo.

Peku omalt poolt soovitab seda toitu küll kõigile, kes tahavad oma elukvaliteeti parandada ;)!

Update kaalu osas – kaal pole küll muutunud, aga siin on pigem süüdi maiused, kui toit :). Aga energia on sellel koeral küll nagu kutsikal, karv läigib ning väljaheite kogus on poole väiksem kui enne. Seega meie oleme tulemustega väga rahul :).

Light Senior toidud leiad SIIT.

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk