Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Koeraga matkama

Tagasi lehele Tervisenurk
koeraga matkama

Koeraga matkama

Tavapärase jalutamise asemel võiks mõnikord hoopiski koeraga matkama minna. Mugavad jalanõud jalga, seljakott selga, hädavajalikud asjad kaasa ning minek. Kindlasti ära unusta kaasa võtta vett! Eriti tublid võivad ette võtta lausa mitme päevase matka. Lükka telefon välja, lõõgastu ning leia uus side iseenda ja loodusega. Samuti on see sobilik kõigile, sest saad valida matkaraja vastavalt enda füüsisele. Toome allpool ära 7 põhjust matkamiseks.

Väsinud koer teeb kodus vähem pahandust

Oled ju kindlasti kuulnud ütlust, et hea koer on väsinud koer. Ja kui sa mõtled tagasi, kas su koer on teinud pahandust peale nädalavahetust, kui olete nt käinud pikkadel jalutuskäikudel ning oled temaga rohkem tegelenud? Pigem mitte, vähemalt mitte nii palju kui muidu :).

See on suurepärane treening

Koeraga metsas seiklemine on suurepärane treening, mis ei tundu treeninguna. Tähelepanu on pigem fokusseeritud looduse ja koera emotsioonile, mitte see, kui raske see matkarada on :).

Tugevda sidet oma koeraga

Saad oma koeraga sidet tugevdada ning õppida teineteist rohkem usaldama. Koeraga üksi metsas olles õpid sa rohkem oma koera käitumise ja tema piiride kohta ning tema ootab sinult rohkem juhendamist.

Näe rada läbi koera silmade

Koged rada uuest vaatenurgast – läbi koera silmade. Sinu koera tähelepanu (nii silmi kui nina) tõmbavad teised asjad mis sind, seega on see võimalus kogeda raha nii nagu sinu koer seda näeb.

Kasulik tervisele

Aitab vormis püsida ja ka tervislikumat kaalu säilitada – looduses liikumine tekitab tunde, et tahaks seda teha üha uuesti ja uuesti. Kui seda teha piisava regulaarsusega muutubki see juba spordirutiiniks.

Vähendab stressi

See vähendab stressi nii sinul kui ka sinu koeral. Nt sinine värv on teadaolevalt tasakaalustav ja rahustav toime ning roheline on rahustav ja värskendav. Looduses on mõlemat värvi küllaga. Lisaks aitab kaasa kogu see värske õhk, mida sa oma koeraga koos sisse hingad :).

Parandab meeleolu

Parandab meeleolu. Koerad, sarnaselt inimestele, kogevad peale treeningut suurenenud endorfiinide sisaldust. Endorfiinid muudavad meid õnnelikuks :). Nad on nagu looduse opiaadid ning parandavad meie meeleolu.

Lisaks, kui sulle meeldib mediteerida, siis tee koeraga matkama minemisest ka oma meditatsiooniseanss :).

Refereeritud artiklist:

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk