Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

5 võimalust kuidas söögisooda võib su lemmikut aidata

Tagasi lehele Tervisenurk
söögisooda

5 võimalust kuidas söögisooda võib su lemmikut aidata

Söögisooda on kindlasti enamustel meist kodus olemas. Lugesin hiljuti artiklit, kus oli toodud ära 6 võimalust söögisooda kasutamiseks seoses meie lemmikutega. Kuna üks neist puudutas skunkide lõhna eemaldamist, siis jätsin selle punkti välja ning toon ära 5 võimalust kuidas söögisooda võib abiks olla.

Tuppa tehtud õnnetuste koristamine

Lemmiku puhul tuleb alati arvestada võimalusega, et võib juhtuda “õnnetus”, mida on vaja vaibalt koristada. Korista suurem häda ära ning siis kanna vaibale peale väike kogus gaseeritud vett ning lase sellel kuivada (peaks aitama eemaldada lõhna ja plekki). Kui koht on kuivanud, puista peale söögisoodat. Lase sellel umbes 15-30 minutit seista, seejärel puhasta vaip tolmuimejaga. Protsessi võib olla vajadus korrata paar korda.

Kuivpesu

Söögisoodat saab kasutada ka selleks, et teha oma lemmikule kuivpesu tavapäraste pesukordade vahel või siis, kui nad on käinud püherdamas mõnes haisvas kohas. Söögisooda saab siin appi tulla. Veendu, et su lemmik on täiesti kuiv, seejärel puista tema karvale kergelt söögisoodat, hõõru seda veidi ning seejärel kammi läbi. See võib pakkuda leevendust järgmise päris pesuni ning boonusena võib see aidata ka sügelust leevendada.

Lõhnade vähendamine vaipadel ja koerte asemetel

Kui lemmiku lemmik magamiskohtades tekib veidi ebameeldiv lõhn, puista sinna veidi söögisoodat, lase sellel 15-30 minutit seista ja puhasta tolmuimejaga.

Mänguasjade puhastamine

Lemmikute mänguasjad (isegi kui me seda ei märka), on tõenäoliselt alati mustad ja ilased (kuivanud ila). Seega tuleks mänguasju regulaarselt puhastada ja siin võib appi tulla söögisooda. Lahusta 4 supilusikatäit söögisoodat 1 liitri vee kohta, pane mänguasjad lahusesse, võta vana hambahari või muu väike hari ning puhasta mänguasju korralikult. Loputa neid hoolikalt ja lase neil kuivada. Pehme sisuga mänguasjade puhul piserda mänguasja pinnale söögisoodat, lase neil 15 minutit seista ja siis harja need puhtaks.

Mesilase nõelamise valu leevendamine

Kui sinu lemmik on mesilasega lähedalt kokku puutunud ja saab nõelata, on see tema jaoks samuti valus. Esmalt tuleks üritada kätte saada nõel ja eemalda õrnalt pintsettidega. Seejärel tee sellest pasta, lisades vähesele veele söögisoodat ja kanna pasta kohale. Kanna pasta järgmise paari tunni jooksul uuesti peale nii sageli kui vaja.

 

Kasutatud allikad

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk