Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Miks kuivatatud maiused?

Tagasi lehele Tervisenurk

Miks kuivatatud maiused?

Meie käest on oma tutvusringkonnas ikkagi uuritud, et miks üldse kuivatatud maiused? Kas ja miks need on üldse koerale vajalikud ning mis neist kasu on? Üritame allpool tuua natuke selgust miks meie oma koertele kuivatatud maiuseid anname ning mis need eelised vähemalt meie nägemusel on.

Ma kõigepealt alustaksin sellest, et kui te kuivatatud maiuseid ostate ning oma lemmikule annate, siis palun jälgige, et tegemist oleks päriselt ka naturaalsete toodetega ehk lugege pakendilt koostisaineid (kõik koostisained peavad olema üles loetletud!). Vajadusel küsige täiendavat infot maaletoojalt. Kui toodetes on sees sorbitool ja/või glütseriin, siis meie soovitus on, et jätke need maiused ostmata ja lemmikule andmata. Täpsemalt võid lugeda meie sorbitooli ja glütseriini blogipostitust SIIT. Aga see selleks ning eks igaüks otsustab ikkagi ise mis tema lemmiku jaoks piisavalt hea on :).

Lambarasvaga täidetud sõrg

Põhjused miks anda kuivatatud maiuseid

Aga nüüd see põhiküsimus – miks peaks üldse kuivatatud maiuseid andma? Aus vastus on, et ega ei peagi. Küll aga toome alljärgnevalt ära põhjused, miks meie neid soovitame:

 1. Esiteks aitavad kuivatatud maiused hoolitseda nii hammaste kui igemete tervise eest. Närimine aitab hoida hambad puhtana ning igemeid tervete ja tugevatena. Fenton on meil hea näide, kuna talle eriti ei meeldi närida. Seega oli tal juba kutsikana tekkimas hambakivi ning arst ütles, et varsti on vaja tulla hambakivi eemaldama. Sel hetkel, kui hakkasime ise maiuseäris toimetama, hakkas Fenton ka meie maiuseid testima ehk sisuliselt pooleldi sunniga närima :). Ja tänaseks on tema hambakivi kõvasti vähenenud – kohe kindlasti ei ole vaja minna arsti juurde seda eemaldama.
 2. Kuivatatud maius on hea alternatiiv toorele kondile.
 3. Kuivatatud maius pakub koerale mõnusat vaheldust. Näiteks minu koerad söövad nii tooreid konte kui ka kuivatatud maiuseid. Kuivatatud maiuseid annan ma aeg-ajalt närimiseks, aga põhiliselt vahepalaks – minu poisid on harjunud, et kui mina kodust lahkun, siis nemad saavad midagi head ehk igas halvas on miskit head :).
 4. Kuivatatud maiuste valik on väga lai. Sain ise hiljuti alles suure üllatuse osaliseks kui paljud koerad on kimpus allergiatega. Kui koer on allergiline ainult ühele proteiinile, siis ei olegi kõige hullem, aga kui su koer on allergiline pea kõikidele enamlevinud proteiinidele, siis on juba keeruline. Nt hobune pakub proteiinina lihtsalt head vaheldust.
 5. Kuivatatud maiusena pääsen ligi ka sellistele loomsetele osadele, millele muidu ei pääseks. Nt ei ole ma siiani näinud müügil toorest udarat, pulli munandeid, pulli peenist, pardi jalgu, jänese kõrvu või hane kaelu. Loomulikult on neid võimalik saada, kui sul on tutvusringkonnas mõni talunik, aga oleme ausad – enamus meist sellistele toodetele ligi ei pääse. Ulukitega sama lugu – jah, kui sul on tuttav jahimees, võib jahihooajal saada mõne põdra või kitse jala või selgroo, aga jällegi – need ei ole ikkagi kättesaadavad massidele.

Ma ei taha oma koerale anda toorest konti

Põhjuseid, miks koerale toorest konti ei anta on mitmeid:

 1. omanik ei taha, et ta koer näriks toorest konti toas
 2. koer lihtsalt ei armasta toorest konti (meie meeskonnaliige Fenton on selline :))
 3. omanikul on koera kondi söömise osas hirm (olgu siis tegemist enda või kellegi teise halva kogemusega või lihtsalt kartusega, et miskit juhtub)
 4. koer kipub kugistama ehk võib alla neelata kogemata liiga suure tüki
 5. omanik lihtsalt ei taha anda koerale toorest konti (tundub võigas või vms).

Maiuste kategooriad

Meil müüdavad maiused ma jagaksin sisuliselt kolme erinevasse kategooriasse vastavalt nende kasutusotstarbele:

 1. treeningmaiused
 2. närimismaiused
 3. snäkk ehk kiire vahepala.
Veiselihast treeningmaius

Treeningmaius on meie jaoks suurepärane alternatiiv vorstile või viinerile või juustule eelkõige seetõttu, et see ei hakka oma elu elama, kui see treeningvesti taskusse jääb. Ma usun, et enamus, kes oma koertega trenni on teinud, on kogenud hetke, kus paned selga oma treeningvesti ning automaatselt paned käe taskusse… Järgmisel hetkel tõmbad grimass näol käe taskust välja, sest taskusse olid ununenud eelmisest trennist viineri või juustutükid ning need olid halvaks läinud (hallitavad ja lögased). Kuivatatud maiusega seda ei juhtu, kui sa just neid sinna paariks kuuks ei unusta ning treeningvesti niiskesse kohta ei jäta.

Närimismaiused – siia alla kuuluvad meie valikust erinevad nahad (veisenahk, veise peanahk, emashirve nahk, metssea nahk), pulli peenis, sea kärss, veise nina, erinevad kõrvad ja muuhulgas ka pühvli sarv :). Nagu eelnevalt sai juba mainitud, siis närimine on koera tervise jaoks väga oluline tegevus. Lisaks sellele, et närimine aitab hoolitseda hammaste ja igemete eest, pakub see koerale (eriti just kutsikaeas) ajaviidet ning loodetavasti vähendab närimisest tulenevaid kahjusid teie kodudes :).

kuivatatud maiused närimiseks
Parimad närimismaiused

Snäkk ehk kiire vahepala – siia kuuluvad meie valikust sisuliselt kõik ülejäänud tooted. Need on tooted, mis ei paku koerale pikaks ajaks närimist, vaid pakuvad kiiret vahepala. Mõned kliendid tahavad koerale anda maiust just koju tulles, et koera rõõmustada, osad magustoiduks ning osad kodust lahkumisel.

Eks igaüks otsustab ise kas ja milliseid kuivatatud maiuseid ta koerale anda tahab, meie ainus soovitus on, et kui annate, siis jälgige, et tegemist oleks 100% naturaalse tootega :).

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk