Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Külmpressitud toit

Tagasi lehele Tervisenurk

Külmpressitud toit

Me oleme viimasel ajal rääkinud päris palju külmpressitud toidust. Seda eelkõige seetõttu, et tegemist on üsna uudse tootega lemmikloomaturul. Lisaks sellele, et see toit sisaldab maisi – tänu hüdrotermilisele töötlemisele on mais koera jaoks hästi seeditav, on külmpressitud krõbinad ka hoopis teistsugused (nii välimuselt kui tekstuurilt). Külmpressitud kuivtoit meenutab pigem pelleteid kui koeratoitu :). Seekord keskendume aga külmpressitud toidu paisumisele/seedimisele.

Tuletame siinkohal uuesti meelde, et külmpressitud toitu on töödeldud kõigest 72 kraadi juures, seega säilivad toidus ka looduslikud vitamiinid ning aktiivsed koostisained. Seega on toit väga hästi seeditav ning omastatav. Seda kinnitab ka koerte väljaheite kogus, mis on oluliselt vähenenud peale külmpressitud kuivtoidule üle minemist.

Ühtlasi on väga palju räägitud sellest, et külmpressitud kuivtoit ei paisu sama palju kui tavalisel meetodil valmistatud krõbinad. Otsustasime viia ise läbi testi, et aru saada mis täpselt külmpressitud kuivtoiduga veega leotamisel juhtub.

Tegime testi 🙂

Testiks võtsime sama palju külmpressitud kuivtoitu ning tavalisel meetodil valmistatud kuivtoitu. Lisasime krõbinatele sama palju vett ning jätsime ööseks seisma.

Vasakul tavalise meetodiga valmistatud krõbinad, paremal külmpressitud krõbinad

Esimene erinevus tekkis juba vee peale valamisel. Kui tavapärasel meetodil valmistatud krõbinad tõusid vee peale valamisel üles, siis külmpressitud krõbinad jäid endiselt topsiku põhja.

Krõbinad veega

Ja nüüd ei jäänud üle muud, kui jätta krõbinad koos veega ööseks seisma ning vaadata mis nendega hommikuks juhtunud on. Kuigi ootuspärane, oli minu üllatus tulemuste osas päris suur. Selgus, et kui tavapärasel meetodil valmistatud krõbinad oli endiselt säilitanud oma kuju ning topsi põhjas oli ka veel veidi vett, siis külmpressitud kuivtoit oli hommikuks täielikult pudruks muutunud. Ja tõesti paisus külmpressitud toit oluliselt vähem kui tavapärasel meetodil valmistatud toit (see vähendab ka maokeeru ohtu). Külmpressitud toit sobib seega eriti hästi just nendele koertele, kes ei armasta väga palju vett juua.

tavaline toit vs külmpress
Peale ööd vees – vasakul tavapärasel meetodil valmistatud toit, paremal külmpress

Kusjuures 80-90% koertest, kes on külastanud meie showroomi, on eelistanud ka külmpressitud toitu. Omanikuna me väljanägemise järgi kindlasti külmpressitud toitu ei valiks, aga koertele tundub see meeldivat ja ka sobivat. Ja see toit on sobinud ka koertele, kelle omanikud on kahtlustanud, et nende koer on kana vastu allergiline. Tule ka sina meile oma koeraga külla seda toitu proovima!

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk