Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Sügelev koer – 30 päeva lahendus

Tagasi lehele Tervisenurk
sügelev koer

Sügelev koer – 30 päeva lahendus

Sügelev koer on päris suur peavalu omaniku jaoks. Ei taha ju keegi meist näha oma koera “piinlemas”, sest ta sügeleb üle kere. Mulle endale tundub, et lisaks on üha rohkem koeri sügelemisega hädas. Paljude puhul võib abi saada kõigest lõheõli lisamisega toidule, sest sügelus on tingitud kuivast nahast. Nimelt olenemata koerast ja tema karvast öeldakse, et igat koera tuleks kammida vähemalt kord nädalas. Kammimisega nimelt aitame me nimelt keha loomulikku rasu laiali tõmmata ning seega keha niisutada.

Osadel koertel on sügeluse põhjus aga teadmata ning ainult kammimisega me sügelusele lahendust ei suuda leida. Sellistel juhtudel ütlevad arstid, et tegemist on kas nahapõletiku või allergiatega ning tihtipeale pakutakse ainsaks lahenduseks ravimid.

Mina ravimite pikaajalist andmist ei poolda, sest ravim ei lahenda mitte probleemi, vaid reeglina surub lihtsalt sümptomid kuskile sügavale. Ühel hetkel need sümptomid tulevad aga uuesti esile. Osadel koertel tuleb sügelus tagasi sisuliselt kohe kui ravimite manustamine lõpetatakse.

Oscar oli mul sügelusega hädas vahelduva eduga 1,5 aastat. Puhas toit aitas küll sügelust oluliselt vähendada, aga mingitel aegadel (tundus just, et niiskete ilmade puhul) muutus sügelus jälle oluliselt tugevamaks. Nüüdseks on viimased paar nädalat olnud sügelus tal sisuliselt olematu ning mulle endale tundub, et vähemalt Oscarit aitas kõige rohkem hoopis ränivetikapulber.

Sügelev koer ning 30 päeva lahendus?

Sattusin paar päeva tagasi Dana Scotti videole, kus ta räägib kuidas 30 päevaga sügelusest lõplikult lahti saada. Loomulikult tuleb arvestada, et mitte ükski asi ei tööta iga koera puhul, aga kui oled koeral sügelusega hädas, siis mina kindlasti prooviksin neid lahendusi. Sest ega see olukorda hullemaks ikka ei saa teha.

Dana Scott ütleb ka, et kust me teame millal on tegemist päriselt allergiaga kas toidu või keskkonna vastu ning millal hoopis tõsisem immuunsüsteemi probleem.

Tee järgmisi asju järgnevad 30 päeva:

  • Lisa toidule terapeutiline doos kala või muud merest pärit õli (nt rohemerekarpidest valmistatud õli). Kui üldiselt antakse koertele 1500 mg kalaõli ca 9 kilo kehakaalu kohta, siis see kogus tuleks nüüd duubeldada! Lisaks soovitab ta lisada väike kogus MCT õli (ilma lauriinhappeta).
  • Lisa oma koera toidule igapäevaselt väga kõrge kvaliteediga probiootikumi 2 korda päevas. Väga hea on kui probiootikum sisaldaks bakterit Bacillus subtilis, mis suudab karmis soolestiku keskkonnas ellu jääda.
  • Pese oma koera tihti! Esimesel nädalal pese oma koera sisuliselt üle päeva, siis võid proovida pesta teda üle 3-4 päeva ning siis võid proovida seda vahet veel suurendada. Kui sa aga näed, et sügelus suureneb, siis pane ta koheselt jälle pessu. Väga suurt rolli mängib šampooni kvaliteet – otsi täiesti naturaalset ja võimalusel ka orgaanilist šampooni. Oluline on, et tegemist oleks šampooniga, mis on vaba igasugustest kahjulikest ainetest (erinevad kemikaalid).

Miks see võib töötada?

Enamus koertel vähenevad sügelemise sümptomid oluliselt, kui mitte täielikult. Seda põhjusel, et omega-3 rasvhapped on väga tugeva põletikuvastase toimega. Tihtipeale on sügelev nahk hoopis põletik mitte aga allergiad. Seega rasvhapete lisamine toidule võib aidata rahustada põletikulist, sügelevat nahka.

Siiski tasub olla rasvhapete lisamisega ettevaatlik. Nimelt võib mereõlides sisalduv EPA (eikosapentaeenhape) tekitada verejookse. Seega, kui su koeral on kunagi olnud probleeme verejooksudega, siis konsulteeri oma veterinaariga või kasuta merekarpidest valmistatud õli, kuna need sisaldavad lisaks EPA-le teisi põletikuvastaseid rasvu.

Probiootikumide lisamine on oluline sellepärast, et koerad, kellel on kas tasakaalustamata või lekkiv soolestik võivad toota vähem ensüümi, mis lõhustab histamiini. Histamiin on väga suur sügeleva naha allikas.

Seega duubelda 30 päevaks probiootikumide kogus ning väldi kääritatud toite, kuna need võivad olla rikkad histamiini poolest.

Liigne pesemine ei ole tegelikult koerale kunagi hea, kuna pesemisega eemaldad sa karvkattelt loomuliku rasva ning segad bakterite kolooniaid, mis su koera nahal elavad. Teiselt poolt aitab aga pesemine maha pesta allergia vallandajaid, mis tekitavad sügelust ning muudavad su koera õnnetuks.

Kokkuvõtteks

Need soovitused toimivad suure tõenäosusega ainult juhul, kui su koer ei sügele vale toidu pärast. Tänu liigsele aretusele on meie lemmikud muutunud ülitundlikuks ning vajavad võimalikult puhast toitu.

Seega, kui need 30 päeva muudatused ei võta sügelust ära või sügelus tuleb tagasi kohe peale nende muudatuste ära jätmist, siis mina soovitan kaaluda toidu vahetust. Kindlasti tuleb aga arvestada, et ka toidu vahetusega ei pruugi sügelus kaduda paari päeva või nädala jooksul, vaid selleks võib kuluda kuid. Küll aga kui asi on toidus, peaksid sa siiski märkama sügeluse vähenemist.

 

Kasutatud allikad:

 

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk