fbpx

Kodused vahendid kõhulahtisuse korral

FendaF > Tervis > Kodused vahendid kõhulahtisuse korral
kõhulahtisus

Kommentid(02)

  1. Väga hea artikel! Kusjuures olen enda koertele andnud ka kummelitõmmist (jahtunud kange kummelitee). Selles saab nt edukalt kutsika krõbinaid leotada enne söömist… Kummel aitab kõhukrampide ja -gaaside korral vaevusi leevendada. Samuti põletikuvastane. Hakkan muidugi lisaks andma koheselt ka probiootikumi.

    Ja muide.. Tasub südamele panna omanikele, kui koeral kõht ikka lahti/tavapärasest teistsugune/sageli limarohke, siis võiks proovida vältida olemist koerterohketes piirkondades, koristada eriti usinalt oma koera järgi ja hoida teiste koertega distantsi. Ainult sedasi ennetame mitmete parasiitide levikut.. Giardia ja tsirkoviirus (selle vastu pole ka vaktsiini) nt ei pruugi koera enesetundele mõju avaldada, kuid väljaheide on väga nakkusohtlik teistele neljakäpalistele. Samuti võivad vaktsineeritud koerad neid haigusi levitada, giardia vastu ei aita ka näiteks klassikaline ussirohi.

    Kui hooti imelikud kõhulahtisuse seeriad kimbutavad koera, siis võiks ikka paluda veterinaaril laborisse saata roojaproov. Minu ja mu paari tuttava kogemustest lähtuvalt ei pakuta kohe roojaproovi välja, vaid hakatakse dieeti muutma/sümptomeid ravima, eriti kui koer selle kõige juures ise rõõmsatujuline/tavapärane/hea isuga. Samas vaja ikka probleemi põhjust ju teada asap, et pakkuda koerale parimat võimalikku ravi. Et kui omanikuna sisetunne ütleb, et midagi on jamasti, siis kiirelt kõikvõimalikud proovid peale enda initsiatiivist. Muidu teed veel toiduainete välistusdieete 5 kuud, koeral kõhuga ikka hooti mured ja oled sama nõutult tagasi loomaarsti juures.. 😀

    1. Ma olen täitsa nõus. Lisaks parasiitidele on sama ohtlik ka leptospiroos, mida on muuhulgas võimalik saada haige koera väljaheidet nuusutades (limaskesta kaudu levib).
      Oojaa, kahjuks on täna väga levinud arvamus, et kui koeral on mingi mure (sügeleb, kõht on lahti või on gaasid), siis esimesena arvatakse, et tegu on toiduallergiaga (muuhulgas on ka kärntõve aetud sassi toiduallergiaga). Ja nii me siis väga tihti “ravime” oma koera toiduallergiat, kuigi põhjus on hoopis mujal :).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to Top
Ostukorv
Sulge

Ostukorvis ei ole tooteid.

Küpsiseid

Kasutame oma veebilehel küpsiseid. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Privaatsuspoliitika Müügitingimused