Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Monoproteiin toit – mis juhtudel?

Tagasi lehele Tervisenurk

Monoproteiin toit – mis juhtudel?

Mina ütlen täitsa siiralt, et ei olnud monoproteiin toiduga veel paar aastat tagasi kokku puutunud. Ja usun, et selliseid koeraomanikke võib palju olla. Sest reeglina puudub monoproteiin toidu andmiseks vajadus, kui sul pole just allergia käes vaevlev koer. Küll aga võib monoproteiin toit olla paljudele koertele meeltmööda just oma puhta maitse tõttu (üks proteiin). Üritan järgnevalt selgitada põhjuseid miks eelistada monoproteiin toitu.

Monoproteiin toit vähendab allergia ja toidutalumatuse riski

Veel rohkem väheneb allergia või toidutalumatuse risk, kui süsivesikuna kasutatakse hüpoallergeenilist lisandit nagu riis või bataat. On öeldud ka, et isegi kui su koera allergia või toidutalumatus ei vaeva, siis monoproteiin toit aitab neid riske ennetada. Monoproteiin toidud sobivad hästi ka allergilistele või toidutalumatusega koertele, kuna saad kergelt vältida proteiini, mille suhtes su koer on allergiline. Tuletame siinkohal meelde, et rasv ei ole allergeen ehk kui su koer on allergiline nt kanale, siis reeglina ta kanarasvale allergiline ei ole.

Isegi pirtsakatele koertele maitseb see toit

Pirtsakate koerte puhul võib olla keeruline leida toitu, mis meeldib nii koerale kui on tervislik ning toitaineterikas. Reeglina on aga igal koeral mingi proteiin, mis meeldib talle rohkem kui teised. Ja monoproteiin toit võimaldab pakkuda sul oma koerale just seda proteiini, mis talle maitseb. Meie kliendid on seda ka kinnitanud – monoproteiin toidu on heaks kiitnud ka väga pirtsakad koerad. Küll aga tasuks jälgida, et toit ei sisaldaks soja ega GMO’d. Loe GMO’st täpsemalt SIIT.

Sobib ka tundliku seedimisega koerale

Mõni koer on sündinud tundliku seedimisega, mõnel tekib see aastate jooksul. Monoproteiiniga toit sobib ka tundliku seedimisega koertele, kuna sisaldab ainult ühte proteiini (organism töötleb loomset proteiini erineva kiirusega) ning süsivesikutena reeglina kas riisi või bataati, mis on hüpoallergeeniline ning kergelt seeditav.

Monoproteiin toit sobib väga hästi ka välistamiseks. Kui näiteks sinu koer sügab ennast tihti ning kahtlustad allergiat või toidutalumatust, aga ei taha või ei ole võimalik allergiatesti teha, siis võid alustada välistamisest. Oletame, et oled tähele pannud sügeluse tugevnemist kana ja parti sisaldava toidu puhul. Sellisel juhul on mõistlik võtta prooviks nt lammas&riis või lõhe&riis toit ning vaadata kuidas koer reageerib. Mingil ajahetkel võiksid küll proovida ka uuesti kana ja parti sisaldavat toitu (jälgi lihtsalt, et toit oleks puhas – ei sisaldaks soola ega muid tundmatuid aineid), sest mõnikord võib talumatuse põhjus olla hoopis mujal kui proteiinis. Meie kogemus – mida puhtam toit, seda vähem igasuguseid allergia või toidutalumatuse sümptomeid. Nt Oscaril kahtlustasin mingi aeg kana allergiat/toidutalumatust, kuna sügas ennast pidevalt. Täna sööb ta kanaga külmpressitud toitu ning ei mingit sügelemist.

Küll aga tuleb igal juhul arvestada, et iga muudatus kehas võtab aega. Loomulikult peaks sügelus vähenema kohe, kui oled allergeeni suutnud toidust välistada, aga lõplik muutus kehas võib võtta aega isegi kuni 30 päeva.

Sinu koer on väärt parimat ja puhtaimat toitu, mida sa talle pakkuda saad. Uuri toidu tausta – kas tooraine on kontrollitud ja GMO vaba ning kas toidu valmistamisele on esitatud kõrgendatud nõudmised (ISO sertifikaat 22000).

Winner Plus monoproteiin toitude väikesed kotid (2 ja 3 kilo) on piiratud koguses saadaval 30% allahindlusega mai lõpuni.

Kasutatud allikad:

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk