Tasuta transport pakiautomaati alates 49 eur

Pirtsakas koer

Tagasi lehele Tervisenurk
pirtsakas koer

Pirtsakas koer

Oleme hästi palju kuulnud pirtsakatest koertest, keda on vaja sööma meelitada. Muuhulgas on meil ka enda meeskonnas üks pirtsakas koer või vähemalt nii me arvasime. Nimelt Fenton otsustas juba pisikesest peale, et talle sisuliselt ei sobi mitte ükski toit. Tänaseks tundub aga, et see koer on nõus sööma sisuliselt kõiki toite, mida pakume. Kuidas me siiani aga jõudsime?

Kutsika puhul on mitte söömine ilmselgelt suur probleem. Kutsikas vajab kasvuks ja korrektseks arenguks tasakaalustatud toitu, milles on piisavalt vitamiine ja mineraale. See aga tähendab, et koer on reaalselt vaja sööma saada. Irene oli Fentoniga aga sisuliselt algusest peale päris hädas. Ostis muudkui uusi toite aga mitte ükski toit ei olnud selline, mis Fentonil silmad särama paneks ning mida ta oleks nõus hea meelega sööma.

Toit, mida Fenton reaalselt oli nõus sööma

Kui Faddy ja Fenton olid umbes aasta vanused, hakkasin ma tellima Saksast toitu Wolf of Wilderness. Lugesin koostisaineid, tundus hea toit ning tellisin Faddyle. Jagasime ka Fentoniga ning üllatus-üllatus, see oli esimene toit, mida Fenton oli päriselt nõus sööma. Küll aga meeldis talle sellest sarjast kõige rohkem pardiga toit. Alles hiljem saime aru miks just see toit.

Kuna mina vahetasin pidevalt proteiine (sama sarja lõikes), siis ma ei lugenud iga paki pealt koostisaineid. Seega Fenton sõi aastaid Wolf of Wilderness toitu pardiga ning kõik tundus olevat hästi…

Üleminek Winner Plus toitudele

Kuni me hakkasime ise maale tooma Winner Plus’i. Kes on meie blogi jälginud, need juba teavad, et Fenton on hästi kleenuke koer (kaal seda otseselt ei näitagi, aga ribid ja sabakondid kõik väga selgelt tuntavad). Selleks, et Fentonile natukene kaalu ja rasva kontidele juurde saada, otsustasime talle algselt valida Winner Plus sarjast Performance toidu (sobib muuhulgas alakaalulistele koertele kaalu juurde võtmiseks). Küll aga Fenton reaalselt keeldus seda toitu söömast. Ainus toit, mida ta oli nõus Winner Plus valikust algselt sööma oli külmpress.

Kuna me proovisime ise ka kõiki Winner Plus toite (jah, me oleme nii veendunud, et tegemist on puhta ja kvaliteetse toiduga), siis saime üsna kiirelt aru, et Wolf of Wilderness pardiga toit sisaldas soola! Kui panid keele vastu krõbinat, tekkis kohe tahtmine võtta kõrvale õlleklaas, kuna toit oli nii soolane… Seega oli Fentoni probleemiks väärastunud maitsemeel ning seetõttu ei maitsenud talle toidud, mis soola ei sisaldanud. Koertel on sama nagu inimestel – kui meie maitsemeeled on harjunud soolase toiduga, siis tundub mage toit meile vastik ning maitsetu.

Fenton sõi 2 kotti külmpressitud toitu Active kuni ma talle ükspäev tööl pakkusin holistilist toitu. Ning ta sõi hea meelega Lõhe & Kartul holistilist toitu. Irene küll arvas algul, et raudselt ta kodus ei ole nõus seda sööma, kuid sõi ka kodus ja väga hea meelega. Võiks öelda, et isegi parema meelega kui külmpressi. See oli igal juhul meie jaoks suur edasiminek.

Kuidas ikkagi kaalu juurde saada?

Kui Fenton käis kevadel vaktsineerimas, siis arst kahtlustas tema kõhnuse tõttu lausa pankrease probleeme. Õnneks olid testid kõik korras, seega tema kaal ja kõhnus ei ole kuidagi seotud tervisliku seisundiga. Küll aga ütles arst, et närvilised ja ärevad koerad kulutavad rohkem energiat kui teised. Näiteks Fenton ei suuda ennast päeva jooksul välja lülitada, kodus liigub ta kogu aeg omanikuga kaasa (olgu siis aias või toas), ta ei suuda päeva jooksul sügavalt magada, kui keegi on läheduses. Ehk suure tõenäosusega kulutas Fenton alati kogu toiduga saadud energia ära.

Ja kuigi algul võib tunduda absurdselt, et koer kulutab emotsionaalselt rohkem energiat kui ringi joostes, siis võtke ka koolitajate soovitused – pakkuge koerale kasvõi 5 minutit ajutrenni ja te näete, et koer on hoopis rohkem väsinud kui peale lühikest füüsilist liikumist.

Fentoni päevane toidukogus

Seega otsustasime me, et meil oleks Fenton siiski vaja saada sööma Performance toitu. Kuna ta algul konkreetselt keeldus seda toitu söömast, siis ei julgenud me talle kohe niisama seda toitu pakkuda. Küll aga segas Irene holistilise toidu sekka Performance toitu. Vahemärkusena ütlen, et kui me varasemalt toitu segasime, siis ta keeldus seda toitu söömast. Seekord aga polnud üldse probleemi. Sõi väga hea meelega holistilist toitu ja Performance toitu segamini.

Otsustasime minna samm edasi ning pakkuda talle ainult Performance toitu. Ütlen ausalt, et isegi mina olin veidi skeptiline, sest see koer oli juba korra keeldunud seda toitu söömast. Aga seekord polnud probleeme – toit pandi ette ning ta reaalselt sõi ja no väga hea meelega.

Vahemärkusena ütlen, et Fenton sööb endiselt nagu kutsikas – talle sobib süüa 4 korda päevas 🙂 ja need kogused, mis ta ära sööb, on tegelikult päris suured (ca 3,5 mõõtetopsiku täit). Ma arvan, et Faddy sööb mul umbes pool sellest kogusest, mida Fenton päevas sööb.

Kokkuvõtteks

Kui Sul on pirtsakas koer, siis ma esimesena vaataks üle toidu koostise. Kui oled hiljuti toitu vahetanud, siis uuri ka eelmise toidu koostisaineid ning vaata kas seal sisaldub mingil kujul sool (võib olla välja toodud kui sool, kuid võib olla kirjas ka keemilise elemendina). Sool ei peaks üldse koeratoidus sisalduma, aga sellest saad täpsemalt lugeda SIIT. Maitsemeelte puhastumisega läheb aega, seega algul tuleb kindlasti olla järjepidev ning jätkata puhta toidu andmisega.

Kui sa arvad, et oled proovinud kõiki toite ning arvad, et su koer niikuinii ühtegi toitu niisama ei söö, siis tule oma koeraga meie juurde toitu testima või võta meiega ühendust kas sotsiaalmeedia kaudu või kirjuta meile kiri aadressile info@fendaf.ee. Oleme üsna veendunud, et leiame vähemalt ühe toidu, mis su lemmik heaks kiidab :).

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi lehele Tervisenurk